Підлога, що змінює все
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Укр

Лінолеум

Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Лінолеум — надійно, доступно, комфортно

В багатьох випадках при облаштуванні приміщення краще купити лінолеум замість інших видів покриття для підлоги. Цей матеріал відноситься до найбільш популярних і доступних, відрізняється простотою монтажу та різноманітністю дизайнів. Він захищає підлогу від подряпин, стирання, плям та інших ушкоджень. Його легко доглядати, мити, чистити, не прикладаючи багато зусиль.

Для зручності він реалізується в рулонах, тому його легко транспортувати та переносити вручну. Згідно з прийнятими стандартами, вимірюється за такими параметрами, як ширина, довжина та товщина. У каталозі BestFloor завжди є широкий асортимент всіх видів лінолеуму за доступними цінами. Ми пропонуємо вигідні умови співпраці роздрібним та оптовим покупцям.

Натуральний лінолеум виготовляється з полімерів, таких як лляна олія, деревна смола, пробкове борошно, порошок вапняку, кольорові та білі пігменти, а також джутова тканина. Ще більш затребуване покриття з полівінілхлориду, також існують гумові, алкідні та нітроцелюлозні варіанти. Залежно від використовуваної сировини, матеріал отримує такі властивості, як еластичність, водостійкість, підходить під різні умови експлуатації. Щоб настил служив довгий час, зберігаючи початкові характеристики, важливо правильно вибирати клас та категорію лінолеуму.

Види лінолеума в магазині BestFloor

Вперше матеріал, схожий на сучасний лінолеум, був створений в давні часи. Вікінги промаслювали тканину і нею захищали свої дракари, додаючи їм міцності та водостійкості. Сьогодні технології зробили крок далеко вперед і споживачам став доступний великий вибір покриттів для будь-яких приміщень.

Існує дві великі групи матеріалу, які розділені за способом виготовлення та виду сировини:

  1. Натуральний — для його створення використовуються природні компоненти, такі як лляна олія, коркове борошно та джут. Це покриття, що біорозкладається, відрізняється екологічністю і антибактеріальними властивостями. Однак, вартість його набагато вища за інші типи лінолеуму, а асортимент кольорів та дизайну обмежений.
  2. ПВХ — більш поширений, має доступну вартість, пропонується в найрізноманітніших кольорових рішеннях, з малюнками, фактурою, імітацією під природні матеріали, в одному відтінку або різнобарвний. За ним просто доглядати, він виявляє високу стійкість до плям та подряпин.

Не всякий лінолеум підходить для всіх кімнат. Щоб підлоговий матеріал залишався привабливим і цілим, слід враховувати безліч факторів, наприклад, інтенсивність навантажень, температура та багато іншого. І тому всі види лінолеумів розділили на класи, яким властиві певні характеристики. Перша класифікація стосується міцності та витривалості. Створено спеціальний стандарт EN685, у якому згруповано такі номери:

  • 21-23 класи — для житлових будинків та квартир;
  • 31-34 — громадські приміщення;
  • 41-43 класи — для підлог у промислових будівлях.

Відповідно до таких стандартів, існує комерційний, напівкомерційний, побутовий лінолеум. Варто познайомитися з ними докладніше.

Комерційний лінолеум

Найміцніший і найтриваліший матеріал, який витримує інтенсивний трафік. Він підходить для таких приміщень, де постійно присутня велика кількість людей, перевозяться візки, валізи. Це є актуальним для вокзалів, аеропортів, торгових центрів, об'єктів легкої промисловості, громадського транспорту.

Комерційний лінолеум випускається завтовшки 2,5-4,0 мм, із захищеною поверхнею від стирання. Настил поділяється на дві основні підгрупи:

  1. Гомогенний — одношаровий матеріал, в якому малюнок та колір наносяться вглиб усієї товщини. Завдяки цьому навіть у процесі зносу він зберігає зовнішній вигляд та насиченість фарб. Він більш стійкий до найвищих навантажень, недорогий у виробництві, тому на нього встановлено меншу вартість. Однак, різноманітність такого лінолеуму обмежена через специфіку технології виготовлення.
  2. Гетерогенний — складається з декількох шарів, серед яких покриття від зносу, потім дизайнерський шар, після чого слідує підкладка. Загалом, може бути до шести рівнів, що надає лінолеуму більшої міцності. Такий матеріал пропонується в різних оформленнях, палітрі кольорів, тому підходить для тих кімнат, де важлива естетичність і відповідність загальному дизайну інтер'єру.

Комерційний лінолеум не вимогливий у догляді, плями та бруд очищаються традиційними методами. Виняток — гомогенний матеріал, для якого необхідно використовувати спеціальні засоби.

Напівкомерційний лінолеум

Являє собою альтернативний варіант комерційного та побутового покриття. Він підходить в будинок та офіс із середньою прохідністю, наділений достатньою витривалістю і в той же час зберігає свої естетичні властивості.

Товщина такого матеріалу складає від 2 до 4 мм, а різноманітність дизайнів, кольорів та розмірів ви можете оцінити у каталозі BestFloor. Щоб виділити цей клас лінолеуму, достатньо встановити необхідні параметри у фільтрі з лівого боку екрану.

Напівкомерційний лінолеум відноситься до класів 31-34, стане оптимальним рішенням для тих, хто шукає надійне довговічне покриття за прийнятною ціною. Купити його актуально власникам будинків для вітальні та передпокою, або в офіс, де працює невелика кількість співробітників. При цьому, ви можете вибрати підходящий дизайн під будь-який існуючий інтер'єр.

Побутовий лінолеум

Цей тип покриття найбільш затребуваний, тому що йому віддають перевагу багато домовласників. На відміну від ламінату, паркету, плитки, лінолеум менш вибагливий до типу підлоги, його нерівностей та характеристик. До побутового лінолеуму менше вимог щодо витривалості, а більше — до зовнішнього оформлення. Тому його випускають у найширшому розмаїтті, і більшість асортименту представлена ​​в нашому інтернет-магазині.

Ви можете купити лінолеум товщиною від 1.8 мм до 4 мм, вибрати будь-який колір, малюнок, обробку. При необхідності, можна придбати настил під дерево, цеглу, камінь, з фактурним покриттям або гладкою поверхнею. Наприклад, бельгійський Beauflor Soho реалістично імітує паркет, який на перший погляд важко відрізнити від справжнього дерева.

Багато видів побутового матеріалу наділені вологостійкими властивостями, а плями не вбираються всередину структури, тому легко очищаються методом звичайного вологого прибирання. Тим, у кого в будинку багато електронного обладнання, варто звернути увагу на антистатичний лінолеум, який не накопичуватиме електрики.

Спортивний лінолеум

Особливе покриття для підлоги, яке використовується на критих спортивних майданчиках, фітнес-центрах, танцювальних студіях. Воно відрізняється не тільки зносостійкістю, але й іншими особливостями:

  • підвищеною амортизацією — щоб захистити спортсменів від ударів;
  • антиковзаючою поверхнею — для кращого зчеплення взуття зі підлогою;
  • ударо та звукопоглинання — щоб у залі під час занять не було надто голосно, а при падінні не травмувалися суглоби та зв'язки.

Також передбачена стійкість до вологи, особливо поту, тому що під час навантажень підвищується його виділення. Пролита вода не повинна стати причиною псування покриття. Але навіть у разі намокання такий матеріал швидко сохне, зберігаючи форму.

Цей тип лінолеуму важливий для безпеки та комфорту людей під час заняття спортом, танцями, на тренуваннях. А великий асортимент оздоблення дозволяє вибрати будь-який варіант під колір та оформлення залу.

Натуральний лінолеум

Для тих, кому важлива екологічність та натуральність у всіх оздоблювальних матеріалах, пропонується купити натуральний лінолеум, який інакше називається мармолеум. Вперше його почала масово виготовляти компанія Forbo, а згодом з'явилися й інші виробники.

Такий вид покриття складається з природних компонентів, а в шарах є наступна сировина:

  • підкладка з бавовни, джуту, пробки чи льону;
  • смола сосни підвищує стійкість до зносу та вологи;
  • борошно з деревних волокон додається для поліпшення структури та амортизації;
  • олія з насіння льону надає матеріалу гнучкість та міцність;
  • бджолиний віск додає блиску поверхні та захищає її від зовнішніх факторів;
  • натуральні пігменти використовуються як барвники.

Переваги натурального лінолеуму очевидні. По-перше — це абсолютна екологічність, яка сприяє комфорту та здоров'ю. По-друге — матеріал має теплоізоляційні властивості. І ще він наділений антистатикою, простий у догляді, тому що не притягує пил.

Але не обійшлося без вад. Натуральний лінолеум погано переносить перепади температури, високу вологість. Він більш крихкий, ніж полівінілхлоридний аналог, вимагає нейтральних засобів для чищення, без агресивних хімічних компонентів. Також варто відзначити невеликий вибір дизайнів. За властивостями він схожий на пробкові підлоги, які наділені такими ж характеристиками.

Крім перерахованих видів, існує гумовий лінолеум, який поділяється на бітумний та каучуковий, а також нітроцелюлозний та алкідний. Але це менш поширені варіанти зі своїми специфічними властивостями.

Рекомендації по вибору лінолеума

Виробники пропонують масу дизайнів, фактур, класів зносостійкості та типів лінолеуму. Їх розрізняють за призначенням, тому важливо враховувати умови експлуатації. Наприклад, для фітнес залу знадобиться спортивний лінолеум, який мінімізує травми та розтягування при падіннях. У кухню і ванну потрібен вологостійкий настил, а в передпокій — найбільш витривалий. Для спальні підійде побутовий, з оригінальним, не надто яскравим візерунком. У дитячу можна купити лінолеум з різнокольоровими картинками, персонажами чи літерами.

Важливим аспектом є основа. Найбільш поширена підкладка з ПВХ, а також повсть. Іноді ці матеріали є у поєднанні — на спінену основу накладається повстяний матеріал. Існує помилкова думка, що повсть додає настилу теплоізоляційних властивостей. Проте, на таку характеристику більше впливає товщина всього лінолеуму.

Але це ще не всі критерії, які важливі при купівлі матеріалу для підлоги. Варто врахувати ще й такі фактори:

  • загальний дизайн інтер'єру — щоб все оздоблення складало цілісну композицію;
  • частота прибирання — яким способом та засобами, як часто планується чищення лінолеуму;
  • тип структури матеріалу — важлива відповідність обраного покриття типу приміщення.

Також потрібно звернути увагу на бренд, країну виробника та розрахувати бюджет. Заощаджувати на підлоговому покритті не рекомендується, тому що на нього припадають найбільші навантаження.

Способи встановлення: як правильно класти лінолеум

Після покупки настає момент укладання лінолеуму на підлогу. Це відповідальний процес, що потребує дотримання технологічних правил. Від цього залежить те, як довго прослужить підлога і наскільки добре збереже свої характеристики.

Насамперед, слід подбати про підготовку основи. Незалежно від обраного методу монтажу, його потрібно вирівняти, очистити від сміття, жиру. Перепади по висоті не повинні перевищувати 3 мм на 1 квадратний метр. Потім потрібно заздалегідь розгорнути рулон із лінолеумом, щоб він вирівнявся, нагрівся до кімнатної температури. Тоді укладання виконуватиметься простіше, без хвиль та заломів.

Для монтажу використовують кілька способів. Їх вибір залежить від типу приміщення, основи, обраного класу лінолеуму. Найчастіше використовують три методи:

  1. На клей. Цей спосіб вважається найнадійнішим, він підходить для приміщень будь-якої площі. Засіб наноситься на всю поверхню підлоги, після чого потрібно ретельно притиснути лінолеум, щоб не утворилися бульбашки повітря. Важливо дотримуватися інструкції використання клейового складу, а обрізати матеріал із запасом.
  2. На двосторонній скотч. Другий за популярністю спосіб, який не потребує професійних навичок, мінімум інструменту та більш дешевий із закупівлі матеріалів. Достатньо наклеїти скотч по периметру приміщення, розподіливши його сіткою 50 на 50 см. Потім потрібно щільно притиснути лінолеум, вирівнюючи всю поверхню.
  3. Під плінтус. Використовується не так часто, хоч і найпростіший. Але в такому випадку висока ймовірність появи хвиль та деформації настилу, оскільки він не закріплений по всій площині. Це варіант для невеликих приміщень до 12 м2 із невисокою прохідністю.

Лінолеум можна встановити своїми руками, але для цього необхідно дотримуватись інструкцій, технологічних процесів та запастися всіма необхідними інструментами.

Переваги лінолеуму перед іншими видами покриття для підлоги

У процесі облаштування приміщення, виникає багато питань щодо вибору покриття для підлоги. Лінолеум є відмінною альтернативою багатьом іншим матеріалам, оскільки має масу переваг:

  • вологостійкість — паркет і ламінат погано переносять вологу, а багато видів лінолеуму без проблем можна встановлювати у ванних кімнатах, у кухні, підвалі або навіть на низькому даху;
  • низький коефіцієнт стирання — навіть після багаторічної служби колір і малюнок залишаються незмінними, якщо обрано правильний клас матеріалу під умови експлуатації;
  • простота прибирання — оскільки покриття наділене стійкістю до води, то достатньо вологого прибирання, щоб позбавитися від бруду, пилу, плям;
  • різноманіття дизайнів — на вибір вся палітра фарб, малюнків, візерунків, у моно кольорі або поєднанні декількох відтінків;
  • легкий монтаж — для установки не потрібно бути професіоналом і мати великий арсенал інструментів. Часто достатньо валика, шпателя, малярного ножа та рулетки.

І ще один важливий чинник — доступна ціна. Купити лінолеум можна з невеликим бюджетом, особливо якщо замовляти в інтернет-магазині BestFloor.

Переваги покупки в BestFloor

Перетворити звичайне приміщення на естетичний та комфортний простір дуже просто, якщо співпрацювати з BestFloor. Наш Інтернет магазин пропонує великий вибір матеріалів за доступними цінами з індивідуальним підходом до кожного покупця. 

Каталог регулярно поповнюється новинками найкращих виробників, таких як Beauflor, Lentex, Tarkett, Sommer. Детальний опис та реальні фото допоможуть вибрати найкращий варіант під свої вимоги, уподобання та бюджет. 

Якщо у вас з'являться питання щодо характеристик лінолеуму, наші фахівці нададуть професійну консультацію. Оперативна доставка дозволить отримати замовлення у мінімально короткі терміни. Купити лінолеум в BestFloor — це отримати гарантовано якісне покриття для затишку, зручності та безпеки у власному просторі.

Вгору